Týdenní hlášení #15 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 13. dubna 2020.

Velikonoční pondělí je tu a s ním i to nejlepší ze světa digitálního vzdělávání, aneb přečtěte si naše Týdenní hlášení #15

💻 Spustili jsme záložku #NaDálku !
* Najdete na ní, jakým způsobem naši členové pomáhají zvládnout distanční výuku ➡️ bit.ly/DigiKoalice-NaDalku.

❗️Pomozte nám zmapovat dnešní širokou nabídku inspirativní praxe vyplněním dotazníku ➡️ bit.ly/Dotaznik-NaDalku.

🏫 Ze sítě Národní pedagogický institut ČR
* NPI ČR pravidelně zveřejňuje speciální bulletiny k výuce na dálku. Nechte se inspirovat ➡️ bit.ly/BulletinNPI4.

* Minulý týden proběhl webinář “Práce s neučebnicovým textem ve výuce”, který pro vás připravili kolegové z Gramotnosti.pro život. Určitě mrkněte na záznam ➡️ https://gramotnosti.pro/webinar-petr-koubek.

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.
* IBM Česká republika a Cisco spojili síly a díky řadě dobrovolníků a technologii Webex pomáhají učitelům rozjet online výuku ➡️ bit.ly/JedemeOnline.

🧠 Škola hrou má nový rozměr díky umělé inteligenci! SciLearn.cz English nabízí cestu, jak se mohou děti učit anglicky díky hře, která se jim průběžně přizpůsobuje ➡️ https://digikoalice.cz/online-asistent-anglickeho-cteni-scilearn/.

❗️Královéhradecký kraj podporuje školy v online vzdělávání skrze Školy sobě. Vedle digitální pohotovosti zde mohou vyučující najít i doporučené vzdělávací zdroje ➡️https://skolysobe.cz/.
(Projekt Implementace KAP v Královéhradeckém kraji)

💡 O tom, jak koronavirus reformuje české školství si můžete přečíst v seriálu “Chytré Česko”. Ten je společným projektem Aktuálně.cz, Hospodářské noviny a Nadace České spořitelny ➡️ https://chytrecesko.org/.

* Díky karanténě spolu nyní většina rodičů a dětí tráví mnohem více času než obvykle, což může být mnohdy náročné. I proto je tu projekt pedagogicko-psychologických poraden Spolu doma, který nabízí podporu všem, kteří ji potřebují ➡️ https://www.spoludoma.cz/. 👨‍👩‍👧‍👦

* Pro všechny, kteří chtějí zlepšit své jazykové dovednosti přišlo Klett nakladatelství se svou nově zpřístupněnou nabídkou vzdělávacích materiálů ➡️ bit.ly/NabidkaKlett.

* Pozadu nejsou ani další nakladatelství. Seznam těch, kteří nabízí své vzdělávací materiály nyní zdarma připravila Skolaservis.cz ➡️ bit.ly/VirovePrazdniny.

* ČOSIV – Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání dostává své snaze o inkluzi i v době koronavirové a zaměřuje se na žáky, kteří jsou offline. Co pro ně můžeme udělat? To zjistíte v jejich článku ➡️ bit.ly/DetiOffline.

🐣 Věříme, že jsme vám k Velikonocům nadělili spoustu užitečných informací a inspirace. Pokud přesto něco postrádáte, neváhejte nám napsat!

#RouškyVšem! 😷

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni #NaDalku #OnlineUceni