Týdenní hlášení #17 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 27. dubna 2020.

Týdenní hlášení #17 se nese zejména ve znamení matematiky a informatiky. Přinášíme vám tipy na nástroje, které vám pomohou oživit výuku těchto předmětů.

Hlavní zpráva: Průzkum Česká školní inspekce – analýzy, data, publikace k výuce #NaDalku!

  • ČŠI sesbírala data týkající se výuky na dálku na českých ZŠ a SŠ. Konkrétně jakými formami a způsoby školy distanční vzdělávání pojímají, na co se při vzdělávání zaměřují, jak se daří s žáky komunikovat, s jakými překážkami se setkávají nebo jakou pomoc či podporu potřebují. Projděte si vybraná zjištění ➡️ bit.ly/PruzkumCSI.

Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Akadémia Alexandra bezplatně zpřístupnila své online učebnice informatiky pro různé ročníky základních škol. Akademie nabízí mnoho možností a proto pro vás připravili i tipy, jak se v učebnicích rychle zorientovat ➡️ https://digikoalice.cz/online-ed…/volny-pristup-do-aa-skoly/.
  • Většina rodičů nyní zastává mnoho neobvyklých rolí. Nemají čas na oddech a tráví se svými potomky mnohonásobně více času než obvykle. Právě pro ně Replug me připravilo karanténní speciál ➡️ bit.ly/Replugme.
  • V souvislosti s koronavirovou situací a uzavřením škol otevřelo své online prostředí pro výuku matematiky také Cambridge University Press. Máte 90 dnů na to, vyzkoušet jak vám tato služba vyhovuje ➡️ bit.ly/CambridgeUniPress.
  • Ovládnout MS Office je dnes prakticky nutností, a proto ITLektor – UmimExcel přináší kurzy už pro školní děti. Nástroj je vhodný i pro učitele nebo rodiče a v současné době je volně přístupný ➡️ bit.ly/UmimExcel.
  • V reakci na současnou situaci připravila Opičí Matika doučování matematiky pro druhý stupeň ZŠ. Každý den vás čeká jeden spočítaný příklad z matematiky pro 6, 7, 8 a 9 třídu ➡️ http://www.opicimatika.cz/Doucovani.html. Konkrétní videa najdete zde bit.ly/VideaOpiciMatika.
  • Matematika hrou přináší soubor her a příkladů pro online výuku. Učitelům pak umožňuje kontrolu výsledků žáků v jejich třídě ➡️ bit.ly/MatematikaHrou.
  • Mapy.cz připravili interaktivní digitální atlas! Nejlepší na něm je, že je plný všelijakých informací, které se do toho papírového už nevejdou ➡️ bit.ly/AtlasMapycz.
  • Internetová encyklopedie Wikipedia je jednou z nejnavštěvovanějších webových stránek českého internetu. A jak tato platforma funguje v současné koronavirové situaci? Podívejte se ➡️ bit.ly/WikipedieKoronavirus.

Učme se, objevujme, bavme se a #spolutozvladneme. Mějte krásný den a pokud byste s námi chtěli něco sdílet, neváhejte nám napsat!