Týdenní hlášení #19 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 11. května 2020.

Týdenní hlášení #19 je tentokrát plné tipů, jak správně využívat technologie ve škole i v životě a nenechat se jimi ovládat. 💻

🧘‍♀️🧘‍♂️ Nový článek k digitálnímu well-beingu
* Protože nechceme, abyste se stali otroky technologií, sepsali jsme pro vás článek k digitálnímu well-beingu. V něm se dozvíte spoustu tipů jak si udržet technologie a život v rovnováze ➡️ https://digikoalice.cz/digitalni-well-being/.

Za spolupráci na článku děkujeme kolegům z Gramotnosti.pro život. 💪

🏫 Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, a Národní pedagogický institut ČR
🔎 Projděte si aktualizovaný FAQ MŠMT k aktuálním opatřením ke koronaviru ➡️ bit.ly/FAQ-koronavirus.

📰 Přečtěte si další Speciál od Národní pedagogický institut ČR, tentokrát věnovaný přípravě na přijímací, maturitní a závěrečné zkoušky ➡️ bit.ly/SpecialNaDalku09.

🎥 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s iniciativou Otevřeno sérii videí “Přijímačky bez obav” ➡️ bit.ly/PrijimackyBezObav.

📲 Od minulého týdne Česká školní inspekce – analýzy, data, publikace umožňuje žákům připravovat se na přijímací zkoušky online pomocí mobilní aplikace, která obsahuje zkušební testy z češtiny a matematiky ➡️ bit.ly/prijimackyvmobilu.

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.
* Zajímají vás informace k online kurzům CTM – Centrum pro talentovanou mládež? Pak se neváhejte připojit k webinářům, kde vám přiblíží výhody online studia s CTM a odpoví na všechny vaše otázky ➡️ https://digikoalice.cz/webinare-pro-skoly-i-studenty-od-ctm/.

👨‍💻👩‍💻 Současná situace nahrává technologiím. A nakloněn jim je také pracovní trh. Náš člen Green Fox Academy – Česká republika přináší rekvalifikační kurz, který z vás udělá junior programátora už za 5 měsíců ➡️ https://digikoalice.cz/programatorem-z-bezpeci-domova-uz-za-pet-mesicu/.

🎓 Na webu CZ eTwinning si pročtěte zkušenosti z praxe k využití programu Socrative a jiných, kterými učitelé získávají od žáků zpětnou vazbu k probírané látce ➡️bit.ly/zpetnavazbana1stupni.

👩‍🏫👨‍🏫 Říkate si, co bude s online výukou po návratu do lavic? O tom, jak naložit s online vzděláváním po obnovení prezenční výuky je článek od Spomocník na Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů ➡️ bit.ly/onlinevyukapopandemii.

🛀 Dodržujete správné hygienické návyky? I ty kyber? Máme pro vás tip na kurz kyber-hygieny od CybExer Technologies ➡️ bit.ly/kurzkyberhygieny.

🗞 Ve Forbes Česko si můžete přečíst reportáž o online vzdělávání, která mimo jiné ukazuje i dobré využití technologie Webex našeho člena Cisco ➡️ bit.ly/Forbesreportaz.

🇪🇺 Sledovali jste EUvsVirus hackathon? Některé nápady jsou opravdu dechberoucí. Víte například, jak mohou technologie pomoci v případě nedostatku ochranných pomůcek? ➡️ bit.ly/EUvsVirusVysledky.

💻 O tom, proč by mělo být programování součástí výuky na základních školách je EU Code Week Teachers.V jeho rámci se můžete ode dneška zapojit do EU Code Week Icebreaker MOOC, kde jsou kurzy pro učitele a rodiče o tom, jak se k výuce programování a technologiím postavit ➡️ bit.ly/kodovaniveskole.

Mějte krásný začátek týdne a pokud se vám nějaká z technologií (ne)osvědčí, ať už ve škole nebo v životě, budeme rádi, pokud to s námi budete sdílet. 🙂