Týdenní hlášení #2 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 11. ledna 2021.

V Týdenním hlášení #2 jsme se zaměřili na zajímavosti z regionů. Nejen tyto projekty jsou důkazem toho, že v regionech napříč republikou se děje mnoho zajímavého.

Hlavní zpráva: Přibývá míst na mapě gramotností!

Pamatujete si, jak jsme vás loni v září upozorňovali na mapu gramotností od Gramotnosti.pro život? Nyní už na mapě najdete více jak 500 míst ➡️ https://www.mapotic.com/mapa-gramotnosti-cr.

Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR

  • Česká školní inspekce – analýzy, data, publikace vydala nový Informační magazín, který se zaměřuje například na regionální specifika vzdělávání – zajímavé téma, co říkáte? Více zde ➡️ http://bit.ly/MagazinCSI2020.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • A u regionů zůstaneme. Nejprve bychom rádi upozornili na Šumperskou školu, kterou obdarovala platforma Česko.Digital
    počítači ze sbírky podpořené Google, Microsoft nebo Učíme online. Díky těmto počítačů se může do online výuky zapojit více žáků ➡️ http://bit.ly/SumperskaSkola.
  • Další zastávka je na Třinecku! Mají tam totiž novou bezkontaktní knihovnu. Celý proces půjčení knihy v Knihovna Třinec zařídíte online a pak si jen v boxu vyzvednete své vybrané čtení ➡️ https://www.facebook.com/knihovna.trinec/
  • A teď hurá do Brna do Moravská zemská knihovna. Na jejich webu můžete objevit veškeré online služby nejen této jedné knihovny, ale i dalších… a není toho málo ➡️ http://bit.ly/KnihovnyOnline.
  • Poslední zpráva z regionů je opět z Brna, konkrétně z Masarykova univerzita. Ta přišla s novým projektem Onlife, který podporuje informační gramotnost ➡️ http://bit.ly/MuniOnlife.

Probíhá zajímavý projekt i ve vašem okolí? Dejte nám určitě vědět!