Týdenní hlášení #20 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 18. května 2020.

Týdenní hlášení #20 vám přináší řadu příležitostí naučit se něco nového a zlepšovat se v oblasti online vzdělávání. 👩‍🏫💻👨‍🏫

📊 Zpráva o vzdělávání #NaDalku v České republice

Česká školní inspekce – analýzy, data, publikace zmapovala situaci týkající se distančního vzdělávání v ČR v době uzavření škol. Na základě získaných dat Inspekce připravila shrnující zprávu s názvem “Vzdělávání na dálku v ZŠ a SŠ”. Ta přináší i konkrétní doporučení pro všechny úrovně vzdělávacího systému ČR ➡️ bit.ly/CSI-VzdelavaniNaDalku.

Ze sítě Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut ČR 🏫
💬 Využití digitálních technologií ve výuce češtiny a literatury se věnuje květnový newsletter Národní pedagogický institut ČR. Nechte se inspirovat a přiučte se novým trendům. Mezi příklady dobré praxe najdete i našeho člena Včelka ➡️ bit.ly/CestinaOnline.

👥 Využijte podporu ICT metodiků školám ve všech krajích a zdarma! SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů upozorňuje na možnost konzultovat uplatnění ICT ve výuce s krajskými ICT metodiky nebo využít jejich dlouhodobé metodické podpory ➡️ bit.ly/SYPOSkolam.

👏 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a projekt Učíme online pomohou tisícovce škol s výukou online. Vybraným školám se chystá podpora jak v technickém vybavení, tak ve využívání komunikačních platforem ➡️
bit.ly/MSMTaUcimeOnline.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout. 🧐
⚗️ VŠCHT Praha se rozhodla připravit online hodiny chemie na doma. V těchto hodinách objasňuje nejnovější trendy v oboru a především ukazuje praktické využití chemie ➡️ bit.ly/ChemieOnline.

🤩 Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ve spolupráci s ÁMOS vision zprostředkovávají do škol online výukové materiály ➡️ bit.ly/NUKIBmaterialydoSkol.

🎓 Znáte Veškole.cz? Na jejich webu naleznete širokou nabídku vzdělávacích kurzů, konferencí a webinářů, které vám rozšíří obzory ➡️ bit.ly/VeSkoleVzdelavani.

👩‍🏫👨‍🏫 Jaké jsou největší chyby, které dělají učitelé v online výuce? Odpověď na tuto otázku a možné poučení najdete v článku Spomocník na Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů ➡️ bit.ly/ChybyPriOnlineVyuce.

Věříme, že vám naše tipy pomohou zlepšit online výuku ke spokojenosti vaší i vašich žáků a studentů. Pokud byste s námi chtěli cokoliv sdílet, neváhejte nám napsat!