Týdenní hlášení #29 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 02. srpna 2021.

Ani tento týden nezahálíme a máme pro vás Týdenní hlášení #29!
  • Viděli jste v minulých týdnech fotografii z Německa, na níž bylo zaplavené auto se samolepkou, která do nepatřičných míst posílala švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunberg? Tak to byla pěkná kachna! A jestli se příště nechcete nechat nachytat, sledujte Fakescape! Studenti a absolventi Masarykovy univerzity už tři roky pořádají workshopy na středních školách, kde se věnují mediální gramotnosti i dezinformacím a o těch nejčastějších informují na své facebookové stránce. Navíc teď přišli s novou, edukativní karetní hrou NEKRM KACHNU, která zábavnou formou rozvíjí mediální gramotnost. Podpořit ji můžete v kampani na Hithitu.
  • Hledáte web pro opakování a procvičování učiva nejen během prázdnin, ale i po nich? Tak to je Školákov přímo pro vás! Vyplňujte texty, počítejte, procvičte si slovíčka! To vše i s přehledem učiva na ww.skolakov.eu
  • Ředitelé, ředitelky! Dnes máme něco i speciálně pro vás. Letní online školu od Sdružení místních samospráv České republiky.
  • Aplikaci Záchranka jistě už máme všichni ve svých telefonech. Filip Maleňák vám v novém rozhovoru řekne o novinkách, které v aplikaci přibyly, i o plánech do budoucna!