Týdenní hlášení #3 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 20. ledna 2020.

‼️ Výzva pro naše členy ‼️

* Do 17. února je otevřena výzva pro zájemce o spolupráci na tvorbě celoevropského informačního systému k tématu Digital Skills EU. Informace najdete na http://bit.ly/DSJCoEU.

Pokud byste měli zájem o více informací, rádi zprostředkujeme setkání zájemců o spolupráci na tomto projektu. DigiKoalice za ČR kapacity na takový celoevropský projekt nemá, budeme ale kontaktovat naše členy, aby příležitost případně nebyla promarněna.

Informace najdete také v newsletteru Digital Skills and Jobs v EU z 9. ledna, viz http://bit.ly/DSJCoNewsletter.

🏫 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

* Zveme Vás tento týden 21. a 22. ledna v Praze na závěrečnou konferenci projektu KIPR http://bit.ly/KonferenceKIPR. Tématem konference bude kvalita poradenských služeb v síti pedagogicko-psychologického poradenství. Jsme rádi, že v síti členů DigiKoalice máme také poradny a školní psychology, věříme, že se na akci potkáme.

🧐 Mix novinek od našich členů, které by Vám neměly uniknout!

* Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí v rámci DigiStrategie pořádání workshopů zdarma zaměřených na rozvoj digitálních kompetencí dospělých. Digitálním dovednostem učitelů se také věnuje projekt PPUČ od Národní ústav pro vzdělávání, který vydal doporučení pro workshopy ve sborovnách http://gramotnosti.pro/workshopDIGCOMPEDU.

Využijte těchto zajímavých nabídek a kontaktujte tým PPUČ (ppuc@npicr.cz) nebo tým MPSV (info@digistrategie.cz)!

* Pomalu se blíží Počítač ve škole – celostátní konference!

Dejte si do kalendáře 2.-4. dubna, kdy se koná největší celostátní konferenci učitelů ZŠ a MŠ v ČR Konference Počítač ve škole 2020 na Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě.

❗️Pozor, akce se letos koná o týden dříve a registrace se otvírají 1. února. Tým DigiKoalice bude na místě také!

* Přihlaste svého učitele do mezinárodního programu!

Do 15. března jsou otevřeny přihlášky do programu Global Teacher Prize, který oceňuje inovativní učitele a deleguje výherce za ČR do mezinárodního kola. https://youtu.be/P4g6Co-ssFI

Nominační formuláře a promo videa najdete na https://www.gtpcr.cz/.

* Wikigap 2020 Prague

Přijďte oslavit Mezinárodní den žen a přitom se naučit editovat Wikipedii s Wikimedia Česká republika na konferenci Wikigap 2020! Akce se koná 9. března a je určena všem, stačí se jen přihlásit https://forms.gle/Zcup35yLUVBFCrct7.

* Znáte Spomocník z Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů?

Pokud chcete mít jako moderní učitel přehled nebo Vás jen zajímá to, co by měl znát a vědět učitel vyučující digitální vzdělávání na školách, tak vřele doporučujeme sledovat tento portál! http://bit.ly/Spomocník

Pojďte také přidat vlastní akci na stránky DigiKoalice. Rádi o ní budeme informovat příští týden!

Sdílejte mezi školy/učitele a za týden opět zde. Případně nám posílejte své náměty na digikoalice (et) npicr.cz.

Staňte se naším členem jednoduše přes digikoalice.cz/stante-se-clenem/ 😎

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni