Týdenní hlášení #33 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 30. srpna 2021.

Přejeme vám krásné pondělí. Připravili jsme pro vás opět souhrn digitálních novinek a zajímavostí, tentokrát i z Evropy! Týdenní hlášení 33 je tu! 

 • Už jste slyšeli o Národním plánu doučování?
  Spustilo ho pro vás Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národní pedagogický institut ČR a jedná se o dlouhodobý program, který pomáhá zmírnit dopady výpadku prezenčního vyučování v době pandemie.
  🆕 Více informací naleznete na www.doucovani.edu.cz
 • Ozoboti, Da Vinciho most i krásy optiky, to vše a mnohem více experimentů i námětů do výuky pro nový školní rok si pro vás připravili kolegové z Elixír do škol!
  www.elixirdoskol.cz/l/elixir-napadu-pro-skolni-rok/
 • Určitě vás nesmí minout nový rozhovor s Martinou Teichmannovou, který vám popíše nejen příběh vzniku centra digitální gramotnosti LAmeets, ale dozvíte se i o jeho napojení na projekt Codeweek.cz
 •  „Rozvoj sociálních a emocionálních dovedností, digitálních dovedností a posílení odolnosti u dětí jsou důležité pro zajištění adekvátního online začlenění.”
  Na blogu pro vás máme nový článek o podpoře digitálních kompetencí a wellbeingu, který ukazuje, jakým způsobem s tímto tématem pracují jednotlivé země EU
 • Budete sobě nebo svým dětem před začátkem školního roku pořizovat nový laptop? Acer for Education EMEA pro vás připravil přehledný návod, jak vybrat ten ideální právě pro vás!

  Přejeme vám pohodový a klidný vstup do nového školního roku!

  Vaše DigiKoalice