Týdenní hlášení #36 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 20. září 2021.

Přejeme krásný start do nového týdne a přicházíme s naším pravidelným Týdenním hlášením, které je již 36.!
  • Jistě už jste zaslechli, že společně s Czechitas pořádáme hackathon DigiEduHack: Smartphone – škola v kapse, který je otevřen všem zájemcům o inovace ve vzdělávání. A přihlásit se můžete hned teď!
  • Projekt PPUČ (Gramotnosti.pro život) uspořádal 17.–18. 8. v Průhonicích svou Závěrečnou konferenci. Na ní se představilo 24 škol, které prostřednictvím autorských workshopů reflektovaly svou účast v projektu a podpořily ostatní kolegy v práci na zapojování rozvoje gramotností do výuky. A pan Daniel Suchánek vám k tomu sepsal přehledný článek!
  • Zajímáte se o téma rodičovství v souvislosti s informačními a komunikačními technologiemi? Chcete se podílet na prestižním projektu? Jste student*studentka Mgr nebo PhD studia? IRTIS – Interdisciplinární výzkum internetu a společnosti otevřel novou pracovní pozici možná právě pro vás!
  • Znáte Bobříka informatiky? Kromě vlastní soutěže a archivu úloh nově nabízí učitelům možnost vytvářet si vlastní sestavy bobřích úloh do výuky. Zkrátka si jen z archivu vyberete úlohy, které se vám líbí, a při výuce je jednotlivě promítnete žákům. Pak nad nimi můžete vést diskusi nebo žáky nechat úlohu řešit. Mrkněte sem.