Týdenní hlášení #40 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 18. řijna 2021.

Hezké pondělí, máme pro vás Týdenní hlášení s krásným číslem 40!
 • A začínáme hned tou nejžhavější informací – začalo představování mentorů pro DigiEduHack: Smartphone – škola v kapse. V době konání hackathonu se vám budou věnovat kolegové z Učíme online, Otevřeno nebo X-Challenge a další, které představíme již brzy. Cíl hackathonu je jasný – navrhnout řešení pro inovativní využití chytrých telefonu ve škole. Čas na registraci máte do 27. října, tak neváhejte a přihlaste se.
 • “V českém prostředí je zmapováno, že téměř 15 % rodičů půjčuje dětem svá digitální zařízení již během prvního roku života. Ve věku tří let vlastní 8,54 % českých dětí svůj první tablet a významný předěl nastává ve věku 8 let, od kdy 26,62 % dětí vlastní svůj první mobilní telefon.“ K problematice digitální hygieny digitálních domorodců i kybernetické bezpečnosti se vyjadřuje David Kudrna v novém článku na webu Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů.
 • Získejte 3D tiskárnu pro svoji školu zdarma!
  zaregistrujte se
  – absolvujte školení
  – během následujících 3 měsíců vytvořte školní projekt spojený s 3D tiskem
  Po jeho odevzdání a schválení si můžete 3D tiskárnu bezplatně ponechat a dál ji využívat při výuce!
 • Zjednodušit administraci zasedání zastupitelstva nebo snáze zvládnout typická správní řízení – i v tom vám mohou pomoci šikovné aplikace od Sdružení místních samospráv České republiky  A dokonce se můžete přihlásit na kurz k jejich snadnému používání, a to již tuto středu!