Týdenní hlášení #41 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 12. října 2020.

V dnešním Týdenním hlášení #41 přinášíme mnoho tipů, jak přiblížit nové technologie dětem. Vzdělání v oblasti nových technologií bude nepostradatelné a budoucí generace by na to měly být připraveny.

Hlavní zpráva: Začal Codeweek.cz!

  • Zapojte se Evropského týdne programování. Iniciativy, jejímž cílem je zábavným a poutavým způsobem přiblížit programování každému člověku ➡️ https://codeweek.eu/?lang=cs. Oficiálně trvá #CodeWeek2020 od 10. do 25. října. Během této doby tak určitě sledujte FB stránku Codeweek.cz či náš web, kde najdete nejčerstvější informace.

Ze sítě MŠMT a Národní pedagogický institut ČR

  • Národní pedagogický institut ČR pořádá kurz ICT gramotnosti pedagogů MŠ! Kurz se zaměřuje na cloudové technologie, které umožní pedagogům zvýšit svou gramotnost v běžných nástrojích jako jsou např. textový editor nebo tabulkový kalkulátor ➡️ bit.ly/ICTGramotnostMS
  • MŠMT a Ministerstvo průmyslu a obchodu pouští projekt Tour for the Future. Jde o pojízdnou učebnu techniky, která bude putovat po ČR a seznamovat žáky 8. a 9. tříd ZŠ s technikou a technologickým pokrokem ➡️ bit.ly/PojizdnaUcebnaMSMT.

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Rádi bychom vás upozornili hned na dva články Spomocník, které vychází na Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů.
▪️ První se týká online výuky a jejích vlastností ➡️ bit.ly/SpomocnikOnlineVyuka.
▪️ Druhý představuje téma digitálního wellbeingu v rámci Strategie 2030+ ➡️ bit.ly/Wellbeing2030Spomocnik.
  • Přečtěte si o velkých letních novinkách v Microsoft Teams Microsoft pro školství ➡️ bit.ly/NovinkyMSTeams. A pokud chcete zajít ještě dál, můžete se přihlásit na Webinář o novinkách v Microsoft Teams, kde vám budou všechny novinky představeny v praxi.
  • Znáte EDUA Group učitelům, podporující učitele základních a středních škol? Přináší mnoho tipů jak zpestřit a zefektivnit online výuku ➡️ bit.ly/EduaProUcitele.
  • Chcete vychovat programátora? Zkuste návody pro Hardwario od Obsahová agentura ➡️ bit.ly/ProgramovaniHARDWARIO.
  • Plzeňský kraj pořádá 15. – 17. října Online odbornou konferenci “Hackathon otevřených dat” ➡️ bit.ly/HackathonPlzen.
  • Dalším tipem, jak můžeme přiblížit dětem svět technologií a kódování jsou kurzy Code.org, které jsou určeny i těm nejmenším programátorům ➡️ bit.ly/CodeOrgDetskeKurzy.
  • Pokud některý z doporučených nástrojů využíváte, budeme rádi, když s námi budete vaše zkušenosti sdílet! No a taky se neváhejte letos aktivně zapojit do CodeWeek. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz neváhejte nás kontaktovat na codeweek@npicr.cz.