Týdenní hlášení #42 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 19. října 2020.

 I tentokrát je Týdenní hlášení #42 plné tipů na online výukové programy a webináře, které se vám určitě budou hodit!

Hlavní zpráva: Codeweek.cz běží naplno!

Ze sítě MŠMT a Národní pedagogický institut ČR

  • Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů zřídil konzultační centrum, jehož pracovníci jsou připraveni zodpovědět vaše dotazy týkající se všech stupňů vzdělávání ➡️ bit.ly/KonzultacniCentrumRVP.
  • Stále je otevřená Covid-19: Speciální výzva k podávání projektů Erasmus+, o které informuje Dům zahraniční spolupráce – DZS. Nejdůležitější informace a odkazy naleznete v tomto článku ➡️ http://digikoalice.cz/covid-19-specialni-vyzva-k-podavani….

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Distanční výuka už je neodmyslitelnou součástí našich životů a my máme další tipy, jak se v ní neustále vzdělávat. Podívejte se na nové webináře Učíme online ➡️ bit.ly/WebinareUcimeonline, na K-net Technical International Group webinář novinky pro Google vzdělávání ➡️ bit.ly/WebinarGoogleVzdelavani a pokud používáte Teamsy pak se podívejte na web Microsoft pro školství, kde sdílí všechny své materiály ➡️ bit.ly/SkolaNaDalkuMS.
  • Znáte web Asociace češtinářů? Najdete tam mnoho informací pro učitele i studenty ➡️ bit.ly/AsociaceCestinaru a v případě, že budete chtít s ostatními více komunikovat, doporučujeme jejich Facebookovou skupinu ➡️facebook.com/groups/ascestinaru.
  • Spomocník připravil nový článek o digitálním minimalismu ➡️ bit.ly/DigiMinimalismus.
  • Jak představit dětem programování? Vzdělání budoucnosti vám to ukáže. Vymysleli totiž online hru s detektivní zápletkou, při které se můžeme učit Phyton ➡️ bit.ly/PhytonGo. Meet and Code
  • Získejte vzdělání budoucnosti skrze platformu Open P-Tech ➡️ digikoalice.cz/vzdelavaci-platforma-open-p-tech/.
  • Přihlaste se na webinář Techambition, kde se můžete naučit jak aplikaci ještě lépe využít při výuce matematiky ➡️ bit.ly/TechambitionWebinar.

Používáte některé z aplikací nebo nástrojů online výuky? Účastníte se webinářů? Dejte nám vědět jak se vám líbí a co si o nich myslíte.