Týdenní hlášení #48 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 13. prosince 2021.

Vítáme vás u Týdenního hlášení 48!
 • Jak jste na tom s dárky? Máte vše připraveno, chystáte se do obchodu nebo si zvolíte ten nejpohodlnější a námi preferovaný způsob – objednat je digitálně, z pohodlí domova? Na internetu u nás nakupuje 57 % lidí starších 16 let.
  Ale víte, jak
  poznat podvodný e-shop?
  bezpečně platit na internetu?
  nebo jak a na co si dát pozor, abychom neutratili zbytečně moc?
  Poslechněte si přehledný podcast od kolegů z SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů. Mají pro vás nachystané i tipy na vánoční dárky.
 • Chodíte včas na preventivní prohlídky? Nebo snadno zapomenete a uvědomíte si to vždy až po termínu? Loono ve spolupráci s Česko.Digital pro vás chystá aplikaci VČAS, abyste lékaře mohli pustit z hlavy! A nebo si dokonce v jejich databázi najít nového.
 • Zajímá vás digitalizace a máte hodinu volného času týdně? Nebo třeba deset? Staňte se dobrovolníkem Česko.Digital!
 • Česko mezi technologickými šampióny! Scio a Born Digital vymysleli unikátní projekt zabezpečení zkoušek, ScioLink, který zvítězil v kategorii Počítačová bezpečnost a IT v soutěži TECH Champion 2021! ScioLink předběhl i projekty, za kterými stojí společnosti s miliardovými obraty. https://www.businessinfo.cz/…/financial-times-zaradily…/
 • Evropská obchodní akademie Děčín a Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové se rozhodly pro své studenty dělat ještě o něco více, než musí. Začaly využívat pro podporu vzdělávání svých studentů výhradně pokročilé verze mezinárodních certifikačních zkoušek ECDL Czech Republic.
Gratulujeme k velkým krokům na poli digitalizace!