Týdenní hlášení #5 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 3. února 2020.

💡📱Přečtěte si výzkumnou zprávu na téma “Má zákaz mobilů o přestávkách smysl?”

* Ze zprávy vyplývá, že dopad mobilních telefonů na žáky není rozhodně tak dramatický, jak bychom si mohli myslet. Naopak tato výzkumná práce vyvrací některé argumenty zastánců zákazu mobilních telefonů ve školách a dokonce nachází i pozitiva ve využití mobilů během při výuce, jako je třeba okamžité dohledávání dalších informací k probíranému učivu. http://bit.ly/ZpravaMobily

Zpráva se zaměřila na žáky 2. stupně ZŠ a vypracoval ji IRTIS – Interdisciplinary Research Team on Internet and Society z Masarykova univerzita.

📽 Dokument V SÍTI zveřejnil nový trailer!

* Tento celovečerní dokument upozorňuje na zneužívání dětí na internetu. Snímek, ze kterého mrazí, má premiéru 27. února. Nikdy neuškodí připomenout si možná nebezpečí, které dětem na internetu hrozí. http://bit.ly/TrailerVSiti

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by Vám neměly uniknout!

* Byla spuštěna registrace na již 4. ročník EDU Staňkov 2020! Na akci lektorují aktivní učitelé, kteří se s Vámi podělí o své zkušenosti, ať už během jednotlivých workshopů, nebo třeba během kávy o přestávce. Probírají se témata jako jsou gramotnosti, technologie ve výuce a mnohé další! Akce se uskuteční 14.3.2020. Registrujte se přes http://bit.ly/RegistraceEDU.

Akci pořádají GEG Učte s námi 2.0 a GEG Brno.

* CZ eTwinning nabízí semináře pro začínající i pokročilé pedagogy. Vybrat si můžete zde http://bit.ly/Seminare_eTwinning.

Nasdílejte akci i ve Vašem kabinetu ZŠ a MŠ!

* Učitel IT musí sledovat trendy oboru, jinak ztratí respekt žáků.

Rozhovor s paní Krichebauerovou z projektu SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů přibližuje práci a roli krajských metodiků ICT. Chcete si udělat obrázek o současné situaci ICT ve školách? Co by se ideálně mělo vejít do kurikula ICT na ZŠ a SŠ? Čtěte tady http://bit.ly/38Uwaop.

Sdílejte mezi školy/učitele a za týden opět zde. Případně nám posílejte své náměty na digikoalice (et) npicr.cz.

Staňte se naším členem jednoduše přes digikoalice.cz/stante-se-clenem/ 😎

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni