Týdenní hlášení #6 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 10. února 2020.

📆 Zveme na kulatý stůl Podpora rozvoje digitální gramotnosti
* Kulatý stůl se tentokrát zaměří na “Implementaci digitálních technologií do výuky na ZŠ a SŠ v předmětu Hudební výchova.” Akci pořádá projekt Podpora rozvoje digitální gramotnosti. Setkání se bude týkat zavedení inovativních přístupů v oblasti digitálních technologií a možností rozvoje digitální gramotnosti žáků na ZŠ a SŠ v hudební výchově.

Kulatý stůl proběhne 14.2.2020 v Brně. Pozvánku a program naleznete na tomto odkazu bit.ly/KulatyStulBrno. Akce proběhne na Katedra hudební výchovy PdF Masarykova univerzita. Svojí registraci potvrďte na emailu – hvmultimedia@ped.muni.cz

👩‍🏫👨‍🏫 Může se Vám hodit ve výuce!
* DigiStrategie zveřejnila i všechna edukační videa k digitální gramotnosti pro cílovou skupinu 15+! Jistě využijete tato videa i ve Vaší výuce. Dejte nám vědět, kde pomáhají! Sami tak zjistíte, co to je flame war, trolling a poznáte i další výrazy digitálního světa. Odkaz na videa (bit.ly/DigiVidea).

* Inspirujte se aplikací Book Creator. Aplikace je skvělá pro rozvíjení tvořivosti a tvorbu vlastních interaktivních knih. Přečtěte si o využití aplikace v článku CZ eTwinning na následujícím odkazu bit.ly/3bb62rw.

* PortálDigi přináší článek o tom jak hledat a pracovat s informacemi na internetu. Přináší rychlé, krátké shrnutí toho, jak správně si informace vyhledat a na co si dát pozor (bit.ly/PortálDigi). PortálDigi je také stránka nabitá informacemi k digitální gramotnosti, digitálnímu vzdělávání, digitalizaci a pracovnímu trhu.

PortálDigi je webová stránka projektů DigiStrategie a DigiKatalog (bit.ly/DigiKatalog).

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by Vám neměly uniknout!
* Eduskop spustil minulý týden kurz “Úvod do školní robotiky”, který vznikl z dílny iMyšlení, a už nyní hlásí vysokou účast! Pokud Vás zajímá o čem kurz je, tak Bořivoj Brdička ze Spomocník má pro Vás recenzi tohoto a dalších otevřených kurzů dostupných na Eduskop. Více na bit.ly/Spomocnik.

Na kurz je možné se ještě přihlásit na následujícícm odkaze bit.ly/EduskopRegistrace.

❗️Připomínáme, že JuniorErb (bit.ly/JuniorErb) uzavírá přihlášky již za 15 dní! V roce 2019 byl celkovým vítězem Jaromír Hanuš (bit.ly/JuniorErb2019). Na stránkách si prohlédněte i stránky vítězů!

* Czechitas nabízí zajímavý jednodenní kurz pro děti. “Scratch” Workshop se zaměří na přiblížení světa programování dětem a rozšíření jejich digitální gramotnosti. Registrujte se na bit.ly/ScratchWorkshop.

* Nedávno jsme s Vámi sdíleli, že SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů hledá učitele. Nabídka volných pozic v metodických kabinetech se nyní rozšířila i o nabídku na pozici ředitele! (bit.ly/SYPOreditel)

Sdílejte týdenní hlášení mezi školy/učitele a za týden opět zde. Případně nám posílejte své náměty na digikoalice (et) npicr.cz.

Staňte se naším členem jednoduše přes digikoalice.cz/stante-se-clenem/ 😎

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni