Týdenní hlášení #7 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 17. února 2020.

Týdenní hlášení #7 je nabité akcemi, tak se na ně pojďme kouknout!

‼️ Mezinárodní AI for Accessibility HACKATHON se blíží!
Tímto rokem je hlavní téma Hackathonu “Umělá inteligence jako nástroj pro zpřístupnění”. Máte projekt, který chcete zpřístupnit veřejnosti? Chcete představit svůj nápad spojený s umělou inteligencí, který může pomoci osobám se zdravotním postižením při řešení jejich každodenních problémů?

👉 Pak neváhejte a registrujte své projekty do 29.února!

Hackathon se totiž koná již v úterý 10. března 2020. Akci pořádá TechSoup Česká republika (Sdružení VIA), Microsoft CZ Nadace Vodafone Česká republika. Více na bit.ly/HackathonStranky.

💡Pokrok v digitálním vzdělávání!
* ZŠ a MŠ Chýně oznamuje, že se pro školní rok 2019/20 stala jednou z pěti škol a jednou ze tří základních škol v České republice, které se pyšní certifikátem Microsoft Showcase School!

Má se i Vaše škola čím pochlubit? Napište nám!

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by Vám neměly uniknout!
* Vzdělávací portál Khanova škola spustil aplikaci Khan Academy v češtině! 👉 bit.ly/KhanovaŠkola

* Máme pro Vás zajímavý článek od Řízení školy na téma “Proč si něco pamatovat, když to jde vygooglit?” Aneb trochu digitálního detoxu nikdy neuškodí. bit.ly/clanekRizeniSkoly

🧙‍♀️ wITches aka studentky ČVUT FEL zveřejnily termíny svých kouzelných workshopů, skrze které podporují zájmy dětí v IT, programování a elektrotechnice. bit.ly/WorkshopywITches

* Green Fox Academy – Česká republika nabízí mnoho zajímavých kurzů, díky kterým můžete nejen prohloubit své vědomosti, ale třeba i změnit kariéru. Zúčastněte se např. série inspirativních workshopů v oblasti HR 19. února a 26. února. Více na bit.ly/ITsvětaHR.

* Hardwario – Industrial IoT Kits pořádá 27.2. v Praze kurz “Neinvazivní IoT projekty do průmyslu i domácností”. Na praktických případových studiích Vám Hardwario ukáže, jak nastavit hardware, konektivitu i integrační platformy. Registrujte se na bit.ly/NeinvazivniIoT.

📆 11. únor v sobě ukrýval dvě významné události. Jednak se konal Safer Internet Day a pak se také slavil Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Galerie Czechitas proto představuje významné ženy v oblasti vědy. bit.ly/GalerieCzechitas

Při této příležitosti připomínáme akci Wikimedia Česká republika, která 9. března pořádá workshop Wikigap 2020 Prague, na kterém se budou zakládat články o významných ženách, které jsou na Wikipedii stále opomíjeny.

Sdílejte mezi školy/učitele a za týden opět zde. Případně nám posílejte své náměty na digikoalice (et) npicr.cz.

Staňte se naším členem jednoduše přes digikoalice.cz/stante-se-clenem/ 😎

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni