Týdenní hlášení #8 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 24. února 2020.

Týdenní hlášení #8 je tu, aby Vám pomohlo s orientací ve světě digitálního vzdělávání!

👾 ALL DIGITAL WEEK 2020 se blíží!
* O co se jedná? Jde o každoroční celoevropskou kampaň zaměřenou na posilování digitálních dovedností a digitálního začleňování. Tento rok se koordinátorem kampaně v ČR stala EPMA. Od svého začátku v roce 2010 pomáhá kampaň každoročně statisícům Evropanům inspirovat se v oblasti digitálních technologií. Akce se koná od 23. do 29. března. All Digital #alldigitalweek

❗️V této chvíli hledá EPMA partnery v ČR, kteří by se rádi podíleli na aktivitách v rámci této kampaně ➡️ bit.ly/VyzvaAllDigiWeek.

🏫 Panel SYPO – Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů bude vysílán živě! Takže si jej 27.2.2020 nezapomeňte naladit ➡️ bit.ly/panelSYPO.

🔎 Novinky z projektů Podpora rozvoje digitální gramotnosti a iMyšlení.
* Jarní workshopy iMyšlení startují už v březnu! Začne se týdenním workshopem “Programování v jazyce Python”, který je určen učitelům informatiky středních škol. A následovat budou workshopy “Základy programování na 1.stupni ZŠ” a “Informatika bez počítače”. Více ➡️ bit.ly/iMyslenikurzy.

* Podpora rozvoje digitální gramotnosti zve na kulatý stůl “Digitální vzdělávací zdroje a jejich uplatnění ve výuce výtvarné výchovy”. Akce, která je určena pro ředitele a učitele ZŠ a SŠ, proběhne 28.2. na Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové. Více ➡️ bit.ly/KulatyStulDGHradec.

🧐 Novinky a události (nejen) od našich členů, které by Vám neměly uniknout!
* Zimní škola digitální gramotnosti “ZišDig 2020” klepe na dveře! Tentokrát bude zaměřena na prvostupňové informatické myšlení, programování a robotiku. Je určena primárně učitelům a učitelkám, kteří by se rádi připravili na výuku těchto témat podle očekávaných aktualizací RVP. Pro více informací i registraci ➡️ bit.ly/ZisDig2020.

ZišDig 2020 proběhne 6.3.-7.3.2020 na Základní škola T.G.Masaryka a gymnázium Česká Kamenice a na Máchovka Děčín.

* KISK Vás zve na Národní seminář informačního vzdělávání, který bude letos na téma “Knihovna jako vzdělávací prostředí”. Program je nabitý a věnuje se všudypřítomnosti informačního a vzdělávacího prostředí ➡️ bit.ly/ProgramKISK.

* Připomínáme, že běží “Večerní univerzity” pořádané Microsoft CZ, které najdete na ➡️ bit.ly/Vecerniuniverzity. Jedná se o online setkání, která se zaměřují na využití technologií Microsoft ve školství. Všechna setkání jsou zdarma. Microsoft pro školství

* ESERO Česká republika vypsalo nové kurzy pro zájemce o rozšíření znalostí v přírodovědných a technických oborech. Během kurzů si účastníci osvojí znalosti z oblasti robotiky, programování a spousty dalšího, co mohou následně využít v rámci svých hodin, kroužků apod.

Kurzy se uskuteční v ESA Education v Belgii. Jedná se tak o jedinečnou možnost získat zkušenosti ze zahraničí ➡️bit.ly/KurzyESA.

‼️ Závěrem informujeme o tom, že české školství vlétlo díky Brontosauři v Himálajích do Tibetu a místní se nestačí divit! ➡️ bit.ly/FyzikaTibet 🙂

Sdílejte mezi školy/učitele a za týden opět zde. Případně nám posílejte své náměty na digikoalice (et) npicr.cz.

Staňte se naším členem jednoduše přes digikoalice.cz/stante-se-clenem/ 😎

#DigiKoalice #DigiKoaliceSkolam #TydenniHlaseni