Týdenní hlášení #45 2020

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 9. listopadu 2020.

V Týdenním hlášení #45 si tentokrát přijde na své snad úplně každý. Nedrželi jsme se žádného konkrétního tématu, ale shromáždili tipy pro všechny skupiny od učitelů a odborníků, přes rodiče až k žákům.

Hlavní zpráva: Česká školní inspekce – analýzy, data, publikace vydala novou tematickou zprávu!

Zaměřuje se na zkušenosti žáků a učitelů ZŠ s distanční výukou v 2. pololetí minulého školního roku ➡️ bit.ly/DistancniVyukaCSI.

Ze sítě MŠMT a Národní pedagogický institut ČR

Novinky a události (nejen) od našich členů, které by vám neměly uniknout.

  • Na Delta – Střední škola informatiky a ekonomie v Pardubicích vznikl portál BurzaŠkol.Online pro volbu studia pro deváťáky v době Koronaviru pro ČR ➡️ digikoalice.cz/burza-skol-online/.
  • O2 Chytrá škola stále podporuje výuku na dálku. Jak vám může pomoci si můžete přečíst na našem webu ➡️ digikoalice.cz/ucme-na-dalku-s-o2-chytrou-skolou/.
  • Praha.eu spustila nový podpůrný web pro školy i žáky s pomocí technického zabezpečení distanční výuky ➡️ bit.ly/PomocSkolamPraha.
  • H40 vyhlásil OPEN CALL #3. Přihlašte se, se svým nápadem a získejte podporu v hodnotě až 50 tisíc korun ➡️ bit.ly/H40CALL3.
  • Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové spolu s Přírodovědecká fakulta, Univerzita Hradec Králové pořádají online konferencí o iMyšlení. Konference je zaměřená především na současné i budoucí učitele informatiky ➡️ /bit.ly/KonferenceiMysleni.
  • O NOD Academy jsme vám už říkali, koukněte se ale také na jejich YouTube kanál ➡️ bit.ly/YouTubeNOD.

Závěrem by nás zajímalo, jak zvládáte distanční výuku vy? Máte prostor pro sebevzdělávání? Chybí vám nějaká podpora? Budeme rádi za sdílení vašich zkušeností.