Učme na dálku s O2 Chytrou školou

Autor: Nadace O2 Publikováno: 5. listopadu 2020 05.11.2020

Učení na dálku se nám dostává už víc než půl roku pod kůži, pro většinu škol je již samozřejmostí a už nemusí být takovým traumatem jako v jarních měsících. Pedagogům i rodičům přibyla spousta práce a někdy je to trochu boj s novými informacemi.

Jak se ve výuce na dálku orientovat? Jaké technologie ve vzdělávání využít? Tuto oblast pedagogům i rodičům usnadňuje platforma O2 Chytrá škola. Na portále www.ucimesenadalku.cz lze přehledně a na jednom místě najít jak startovací balíček (všechny informace, tipy a triky, jak s online výukou začít), tak i spoustu vychytávek a triků pro uživatele, kteří se již ve výuce na dálku zorientovali.

V nabídce portálu najdete nejrozšířenější a podle nás nejlepší nástroje včetně procesu implementace aplikace (Microsoft Teams a Google Učebna), ale jsou zde i tipy na další užitečné prostředky pro výuku na dálku. A nechybí ani audiovizuální doprovod a metodiky. Prostě vše od základů on-line vzdělávání až po vychytávky pro pokročilé.

A nezapomínejme, že základem všeho je používat internet bezpečně a chytře. Počítačové gramotnosti, online bezpečnosti a gramotnosti mediální se program O2 Chytrá škola věnuje ve velké míře. V této souvislosti připomínáme učiteli i rodiči oblíbené jednoduché kvízy a pro 1. stupeň základních škol například zábavný animovaný seriál V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ.

Portál O2 Chytrá škola je průběžně aktualizován a doplňován o nová důležitá témata.