Výsledky národní soutěže v digitálních kompetencích 2022/2023 jsou tu!

Autor: Česká společnost pro kybernetiku a informatiku Publikováno: 7. března 2023 07.03.2023

Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI) ve spolupráci s českou technologickou společností CertiCon a.s. a kanceláří ECDL Czech Republic vyhlásila v říjnu 2022 soutěž pro české školy, jejíž cílem bylo podpořit rozvoj digitálních kompetencí žáků a standardizovaný přístup učitelů při hodnocení výsledků vzdělávání v této oblasti.

V období od 1. října 2022 do 31. ledna 2023 bylo hodnoceno téměř 50 českých škol a 1 500 jejich žáků. Kritériem hodnocení nebyl jen celkový počet uskutečněných certifikačních zkoušek ECDL, ale především jejich úspěšnost a zaměření. S větší vahou byly hodnoceny digitální kompetence v oblasti robotiky, programování, práce s informacemi a kybernetické bezpečnosti.

Prodrobné informace k letošnímu ročníku, včetně vítězů najdete v sekci Inspirace: https://digikoalice.cz/inspirace/narodni-soutez-v-digitalnich-kompetencich-2022-2023/


Tiskovou zprávu o výsledcích národní soutěže digitální gramotnosti o nejaktivnější školu, nejzapálenějšího učitele a nejvšestrannějšího žáka či žákyni najdete na webových stránkách PR servisu České tiskové kanceláře. Tisková zpráva ke stažení v pdf zde.