Zahájení nového HPC magisterského kurzu v Itálii

Autor: Eleonora Censorii, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 6. května 2022 06.05.2022

Poprvé v Itálii nabídne Milán Politecnico magisterský kurz v oboru inženýrství vysoce výkonné výpočetní techniky, který bude probíhat v angličtině, počínaje podzimem 2022.

Kurz se zabývá vysoce aktuálním problémem vysoce výkonné výpočetní techniky a jejích četných aplikací v různých vědeckotechnologických oborech. Jedná se o vysoce multidisciplinární kurz, který poskytne inženýrům pevné znalosti hlavních technologií a počítačových architektur pro superpočítače, kvantovou výpočetní techniku a matematické a statistické modelování složitých problémů.

Tento magisterský kurz má obzvláště inovativní přístup, jehož cílem je vyškolit inženýry vysoce výkonné výpočetní techniky s multidisciplinárním myšlením, a to kombinací nejpokročilejších znalostí počítačového inženýrství, včetně kvantové výpočetní techniky, s dovednostmi v oblasti aplikovaných matematických věd, statistik a fyziky s cílem řešit a řešit vznikající složité problémy.

Studijní kurz v oboru inženýrství vysoce výkonné výpočetní techniky je dvouletý program s osnovou 120 kreditů (Laurea Magistrale/Master’s Degrade, vysokoškolská třída LM-32 – Technologie počítačových systémů).

První rok nabízí soubor kurzů týkajících se souběžné výpočetní techniky a programování, vysoce výkonných paralelních procesorů, cloudových infrastruktur a datových center, numerické analýzy a aplikovaných statistik. Druhý rok zahrnuje kurzy kvantové výpočetní techniky a heterogenních systémů HPC na bázi urychlovačů (GPU a tenzorových jader). Kromě toho bude 20 kreditů zaměřených na uplatňování vysoce výkonné výpočetní techniky v různých inženýrských oblastech a na závěrečnou práci v oblasti disertační práce (20 kreditů), které lze provést i v kontextu orientovaném na průmysl nebo v zahraničí.

Chcete-li se dozvědět více o magisterském programu, navštivte zvláštní internetové stránky. Milán Politecnico se rovněž podílel na iniciativě EUMaster4HPC a navštivte internetové stránky projektu, kde se dozvíte více.

© Adobe Stock – Corona Borealis

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.