Zapojte se do DigiEduHacku 2.0 od 6. do 13. listopadu a uspořádejte hackathon!

Autor: Evropská unie Publikováno: 29. června 2023 29.06.2023

Oživený a vylepšený Digital Education Hackathon (DigiEduHack) se vrací ve své čtvrté edici od 6. do 13. listopadu 2023 s tématem „Lidé v centru digitálního vzdělávání“.

Jako hlavní iniciativa Akčního plánu pro digitální vzdělávání se DigiEduHack zaměřuje na „budoucnost vzdělávání v digitální době“ a zapojuje vzdělávací instituce a další organizace působící v oblasti vzdělávání (školy, vysoké školy, neziskové organizace, inovační centra, výzkumná laboratoře, veřejné orgány, soukromý sektor) do soutěže. Cílem je identifikovat klíčové výzvy v digitálním vzdělávání a společně vytvářet řešení napříč obory a organizacemi.

DigiEduHack se skládá ze série 24hodinových místních hackovacích událostí a události na hlavním pódiu, kterou bude hostit španělské předsednictví Rady EU, a která odpoledne 13. listopadu uzavře celý Hackathon. Na konci soutěže budou čtyři týmy mít možnost získat cenu Digital Education Hackathon Global Awards a obdržet cílenou podporu při implementaci svého řešení.

Od tohoto roku iniciativa poskytne hostitelským organizacím dodatečnou flexibilitu, aby si mohly vybrat datum svého místního události během dnů Hackathonu. Cesta hostitelů a účastníků je také posílena sérií podpůrných služeb, jako jsou onboardingová a poradenská setkání, možnosti vzdělávání a aktivity pro budování komunity.

Pro více informací mrkněte na Homepage – DigiEduHack 2023.