Zítra slavíme Den bezpečnějšího internetu 2023

Autor: CZ.NIC Publikováno: 6. února 2023 06.02.2023

Společně za lepší internet

Den bezpečnějšího internetu se připomíná ve více než 180 zemích po celém světě, a to vždy druhé únorové úterý. Letos tento den připadá na 7. února a slavíme ho již po dvacáté. Koordinátorem tohoto dne pro Českou republiku je národní Safer Internet Centrum, které spravuje sdružení CZ.NIC.

Historie

V průběhu let se Den bezpečnějšího internetu stal významnou událostí v online kalendáři bezpečnosti. Akce začala původně jako iniciativa projektu EU SafeBorders v roce 2004, poté ho převzala síť Insafe jako jednu ze svých prvních akcí v roce 2005. Původní akce se konala na území Evropské unie, postupem času se Den bezpečnějšího internetu začal slavit po celém světě.

Kdo se může zapojit?

Zapojit se do tohoto dne může úplně každý. Pod heslem „Společně pro lepší internet“ vyzýváme všechny, aby se přidali a připomenuli všechny aktivity, které mohou pomoci udělat internet lepším a bezpečnějším místem. Akce není určena jen organizacím, které se zabývají bezpečností, prevencí, vzděláváním a intervencí na internetu, ale je vítaná účast široké veřejnosti včetně dětí, studentů a rodičů samotných nebo státních a vzdělávacích institucí.

Sdílejte a označujte

Dejte nám vědět, pokud jste se rozhodli do Dne bezpečnějšího internetu zapojit. Nezapomeňte své příspěvky na internetu a sociálních sítích označovat oficiálními hashtagy #SaferInternetDay a #SID2023, snáze tak vyhledáte i aktivity ostatních.

Oficiální odkazy pořadatelů Dne bezpečnějšího internetu

Zde si můžete stáhnout oficiální grafiku (CZ)

Jak se zapojit?

V oblasti bezpečného chování na internetu vzniká v České republice řada preventivních programů, osvětových materiálů včetně těch audiovizuálních, které jsou na vysoké úrovni. V příručce níže naleznete vybrané aktivity a tipy pro jednotlivé věkové skupiny, díky kterým se můžete zapojit do Dne bezpečnějšího internetu.