Základní informace o akci

Datum a čas konání: 18. 05. 2023 16:00 - 17:30
Cena: Zdarma
Webová stránka: Více informací o akci
Zapojené organizace: Národní pedagogický institut České republiky
Společenství firem Lanškrounska
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Střední
Téma: Digitální dovednosti
Jazyk: Čeština

O akci

Akce je setkáním škol a učitelů, kteří podporují kreativitu a rozvoj digitálních dovedností dětí na prvním stupni napříč předměty.

V předvečer vyhlášení finále soutěže Microtela.cz Vám nabízíme unikátní setkání s učiteli, pracovníky družin a dalšími dospěláky, kteří pomohli dětem jejich dlouhodobé projekty dotáhnout do konce (v projektech se pracuje s Micro:bit, Ozoboty a dalšími pokročilými digitálními učebními pomůckami). Získáte tipy na to, jak se zapojit do dalších ročníků a jak podobné projekty/soutěže rozjet i ve vašem regionu. Neprozradíme Vám sice v Lanškrouně, kdo vyhraje, ale proběhne sdílení zkušeností u kávy a zaměříme se na reflexi přínosu projektů dětí pro naplňování rozvoje informatického myšlení a digitálních kompetencí dle platného RVP ZV z roku 2021, podle kterého si všechny školy v ČR připravují svá nová ŠVP nejpozději k 1. 9. 2023. Podporu školám a učitelům na Lanškrounsku nabízí Město Lanškroun, Společenství firem Lanškrounska, střední školy v regionu a desítka dalších partnerů.

  • Čas konání: 16:00 až 17:30 

Na neformálním setkání se všichni napříč sejdeme a NPI ČR představí aktuální stav podpory školám v digitalizaci nejen v regionu Lanškrounska ale i napříč celou ČR.

Předpokládaný program: 

  • Úvod za NPI ČR (10 minut) 
  • Příběh Microtely na Lanškrounsku (10 minut) 
  • Příběhy a zkušenosti ze škol (3 * 10 minut) 
  • Diskuse a sdílení účastníků (40 minut)

Akci realizuje NPI ČR (projekt NPO3.1 DIGI) ve spolupráci s realizačním týmem Microtela a místními ZŠ za podpory Elixíru do škol a Jednoty školských informatiků. 

Pořadatel

NPI ČR