Základní informace o akci

Datum a čas konání: 07. 10. 2023 9:00 - 22. 10. 2023 18:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: https://codeweek.eu/
Zapojené organizace: Evropská komise
Národní pedagogický institut České republiky
Dům zahraniční spolupráce
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Střední
Pokročilá
Odborník na digitální technologie
Téma: Digitální dovednosti, Vývoj webových stránek, Vývoj mobilních aplikací, Software, Big Data, Internet věcí, Kybernetická bezpečnost, Umělá inteligence, Robotika, Strojové učení
Jazyk: Čeština
Angličtina
Geografický rozsah: Evropská unie

O akci

Evropský týden programování neboli Code Week proběhne v 7.–22. října 2023.

CodeWeek je celoevropská iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Svými aktivitami propaguje kreativitu, řešení problémů a spolupráci pomocí programování a jiných technických aktivit. Cílem je programování zviditelnit – ukázat mladým lidem, dospělým i seniorům, jak je díky programování možné realizovat myšlenky.

Pilířem Evropského týdne programování je komunita dobrovolných organizátorů aktivit, kteří se rekrutují z řad učitelů, mentorů, rodičů, členů programovacích klubů, pracovníků knihoven, soukromých společností a nevládních organizací. Věnujeme čas, energii a dovednosti tomu, aby se co nejvíce lidí v Evropě a na celém světě seznámilo s výpočetním myšlením, programováním, robotikou, experimenty s hardwarem, kybernetikou a digitálními dovednostmi obecně.

Evropský týden programování zahrnuje miliony účastníků různého pohlaví, věku, původu, z různých kultur a s různými dovednostmi.

V České republice se do akce pravidelně zapojuje přes 100 organizací, které vzdělávají děti, mládež, ale i dospělé či seniory.

Pořadatel

Evropská komise