Základní informace o akci

Datum a čas konání: 22. 02. 2023 15:00 - 16:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: https://fb.me/e/2X11lxRxa
Zapojené organizace: Národní pedagogický institut České republiky
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Téma: Digitální dovednosti
Jazyk: Čeština

O akci

Dovolujeme si vás pozvat ke sledování živě streamované debaty na téma: 👉 Informatické myšlení začíná už na 1. stupni ZŠ 👈

Je informatické myšlení další novinkou, která přišla s rozvojem digitálních technologií? Co si pod tímto pojmem představit a jak máme ve výuce rozvíjet informatické myšlení u žáků prvního stupně? Je součástí nové informatiky, nebo se nějakým způsobem promítá také do dalších předmětů?

Na tyto a další otázky najdete odpovědi v živě streamované debatě u kulatého stolu, která se koná 22. února od 15 hodin.

O své zkušenosti a konkrétní tipy na rozvíjení informatického myšlení (nejen) v informatice se s vámi podělí: prvostupňové pedagožky Jovanka Rybová, která je zároveň ředitelkou ZŠ a MŠ Bohuslavice, Lenka Pešťálová z brněnské ZŠ Laštůvka a Martina Maněnová, vedoucí Oddělení primární pedagogiky PedF Hradec Králové. Ta vám může mimo jiné prozradit, jak jsou v této oblasti připraveni noví absolventi učitelství prvního stupně.

Na vaše dotazy v chatu bude odpovídat další zkušená pedagožka Jana Kuciánová ze ZŠ jazyků Karlovy Vary. Naše hosty doplní didaktička, garantka kurikula prvního stupně ZŠ v Národním pedagogickém institutu ČR Hana Havlínová, která vám představí další nabídku podpory pro prvostupňové učitele v souvislosti s revizí RVP ZV v informatické a digitální oblasti. Debatu bude moderovat Josef Dašek, tajemník Digikoalice.

Tak neváhejte a připojte se 22. 2. 2023 v 15 hodin!


✅ Účast je zdarma, bez nutnosti registrace.
📺 Debatu můžete sledovat zde: https://www.youtube.com/watch?v=OsWP0vNBtAw.

Pořadatel

NPI ČR, MŠMT