Základní informace o iniciativě

Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Technické vědy, výroba a stavebnictví dále nedefinované
Téma: Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro všechny
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa

O iniciativě

Každým rokem se v dubnu dívkám na jeden den otevírají brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Girls Day je interaktivní den otevřených dveří pro dívky, které mají jedinečnou šanci seznámit se s širokou paletou studijních oborů a profesí v oblastech jako IT, telekomunikace či stavebnictví.

Girls Day probíhá současně v šestnácti evropských zemích s cílem získat dívky pro vědu a techniku a inspirovat je k výběru atraktivních a perspektivních oborů, které jsou dosud vnímány jako spíše mužské. Girls day může dívky nasměrovat k úspěšné profesní dráze.

Pro dívky

Chceš pracovat v takovém oboru, který tě bude bavit a zároveň ti zajistí slušný příjem a ekonomickou nezávislost v budoucnu? Vyber si technický směr a nebudeš litovat!

Připoj se k 10. ročníku Girls Day, který proběhne 28. 4. 2022! Přihlásit se můžeš až do 20. 4. 2022.

Můžeš se přihlásit do firmy v jakémkoli regionu, vyzkoušíš si nové technologie v praxi, seznámíš se s lidmi v oboru a získáš důležité kontakty.

Neváhej a přihlas se!

Pro firmy/organizace

Rádi byste přijali více žen, ale žádné se vám nehlásí? Myslíte, že dívky nemají zájem pracovat v technických oborech? Nechte se přesvědčit o opaku a uspořádejte Girls Day.

Vymyslete pestrý program se zajímavými přednáškami, besedami s inspirativními vědkyněmi či zaměstnankyněmi, nebo workshopy, na kterých si dívky mohou vědu a techniku „osahat“. Dívky potřebují vaši podporu, aby se s vědou a technikou seznámily. Vy jim otevřete nové obzory a do budoucna můžete získat talentované studentky či zaměstnankyně. Větší rozmanitost pracovních týmů přináší větší inovativnost a efektivitu.

Zapojte se do boje proti stereotypnímu vnímání schopností a dovedností žen. Girls Day je skvělá příležitost, jak navenek ukázat vaši společenskou odpovědnost a strategické myšlení v dlouhodobé perspektivě. Prezentujte svoji firmu či univerzitu v novém světle, jako moderní a přitažlivou.

Pokud máte zájem se ke Girls Day připojit a chcete více informací, pište na girlsday@genderstudies.cz nebo volejte na 777 910 930. Další informace najdete také na https://girlsday.cz/cz/pro-firmy.