O p┼Ö├şkladu

Institut pro budoucnost (IFF) je interdisciplin├írn├ş v├Żzkumn├ę st┼Öedisko na kypersk├ę univerzit─Ť v Nik├│sii (UNIC), jeho┼ż c├şlem je zlep┼íit v├Żvoj, zav├íd─Ťn├ş a zav├íd─Ťn├ş vznikaj├şc├şch technologi├ş a p┼Öisp─Ťt k jejich ├║sp─Ť┼ín├ęmu uplatn─Ťn├ş v pr┼»myslu, vzd─Ťl├ív├ín├ş a st├ítn├ş spr├ív─Ť.

V├Żzkumn├ę st┼Öedisko rovn─Ť┼ż v─Ťnuje zdroje na v├Żzkum a hodnocen├ş dopadu vznikaj├şc├şch technologi├ş na zam─Ťstnanost, nerovnost bohatstv├ş a pracovn├ş a spole─Źensk├Ż ┼żivot. Posl├ín├şm IFF je vzd─Ťl├ívat vedouc├ş p┼Öedstavitele z├şt┼Öka, rozv├şjet znalosti a podporovat sd├şlen├ş znalost├ş a pom├íhat spole─Źnosti l├ępe se p┼Öipravit na budouc├ş v├Żzvy a reagovat na n─Ť. 

St┼Öedisko se zam─Ť┼Öuje na v├Żzkum a financov├ín├ş ve dvou hlavn├şch oblastech: 

V r├ímci tohoto mezioborov├ęho vzd─Ťl├ívac├şho programu maj├ş studenti p┼Ö├şle┼żitost prozkoumat potenci├íl, d┼»sledky a vyu┼żit├ş vznikaj├şc├şch technologi├ş, zejm├ęna technologie blockchain a um─Ťl├ę inteligence. T├şm, ┼że vybav├ş ├║─Źastn├şky vzd─Ťl├ív├ín├ş dovednostmi, kter├ę pot┼Öebuj├ş k p┼Ö├şprav─Ť na tyto zm─Ťny, m├í program rovn─Ť┼ż podpo┼Öit celkov├Ż proces digit├íln├ş transformace a p┼Öisp─Ťt k zaji┼ít─Ťn├ş konkurenceschopn├ę pracovn├ş s├şly. V r├ímci programu se vzd─Ťl├ívac├ş ─Źinnosti zam─Ť┼Öuj├ş na z├şsk├ív├ín├ş znalost├ş o koncepc├şch, pou┼żit├şch a hlavn├şch aplikac├şch blockchainu. Studenti se dozv─Ťd├ş o kryptom─Ťn├ích nebo zav├íd─Ťn├ş technologie blockchain v oblastech, jako je energetika, regulace, politika nebo pr├ívo. Na internetov├Żch str├ínk├ích IFF mohou studuj├şc├ş nal├ęzt magistersk├ę programy v oblasti um─Ťl├ę inteligence, blockchainu a digit├íln├ş m─Ťny ÔÇô pln─Ť online, jako┼ż i krat┼í├ş on-line kurzy, ─Źinnosti zam─Ť┼Öen├ę na podnik├ín├ş a profesion├íln├ş aktivity a otev┼Öen├ę on-line kurzy (MOOC). 

Institut pro budoucnost dos├íhl od roku 2013 zna─Źn├ęho dopadu, a to i d├şky mezin├írodn├ş perspektiv─Ť Univerzity v Nik├│sii (vzd─Ťl├ívac├ş programy jsou nab├şzeny p┼Öev├í┼żn─Ť v angli─Źtin─Ť; a univerzita je nejv─Ťt┼í├ş univerzitou v ji┼żn├ş Evrop─Ť, pokud jde o poskytov├ín├ş form├íln├şch vzd─Ťl├ívac├şch program┼» v angli─Źtin─Ť). Univerzita je hlavn├ş form├íln├ş vzd─Ťl├ívac├ş instituc├ş v oblasti blockchainu a byla prvn├ş, kter├í zve┼Öej┼łovala certifik├íty blockchain a akceptovala bitcoin jako platbu ┼íkoln├ęho. Iniciativa je snadno roz┼íi┼Öiteln├í: velk├í ─Ź├íst kurz┼» je dostupn├í on-line a v angli─Źtin─Ť a zahrnuje r┼»zn├ę form├íty. Kurzy MOOC, kter├ę st┼Öedisko vyvinulo, m─Ťly ┼íirok├Ż dosah a zapsalo se do nich v├şce ne┼ż 35,000 student┼» z 95 zem├ş. Krom─Ť toho se magistersk├ęmu programu Blockchain a digit├íln├şm m─Ťn├ím univerzity poda┼Öilo od roku 2014 vzd─Ťl├ívat v├şce ne┼ż 650 student┼».