Coding Bootcamp Praha

Coding Bootcamp Praha je intenzivní kurz zaměřený na webové programování. Kurz se koná v Praze a výuka probíhá v anglickém jazyce. Zaměřuje se především na ty, kteří usilují o změnu zaměstnání, a kteří by rádi pracovali jako vývojáři webových stránek.

Publikováno: 22.1.2019
Autor: Josef Dašek, Internetový institut z. s.

Coding Bootcamp Praha je dvanáctitýdenní intenzivní kurz zaměřený na webové programování. Kurz probíhá v anglickém jazyce a zaměřuje se především na ty, kteří usilují o změnu zaměstnání, a kteří by rádi pracovali jako vývojáři webových stránek. Zároveň je vhodný i pro začátečníky, kteří před začátkem Coding Bootcamp absolvují šedesátihodinový intenzivní ‚Pre-bootcamp Work‘. Ten jim pomůže pochopit nejnutnější základy pro samotný kurz. Studijní plán zahrnuje HTML, CSS, JavaScript, React, PHP, Laravel, a MySQL.

„Learning by doing“

Ve výuce se klade důraz na porozumění osvědčených postupů při vývoji webu, dále na praktickou činnost a řešení reálných problémů. Během kurzu se studenti naučí týmové spolupráce a budou pracovat na 7 hlavních projektech. Kurz pod vedením zkušených lektorů se koná v Praze a probíhá v malých skupinách, které čítají maximálně 16 studentů. Úspěšnost absolventů Coding Bootcamp Praha při následném hledání zaměstnání se pohybuje okolo 90 %.

Využití potenciálu digitální revoluce

Hlavním cílem kurzu je přispět k české digitální společnosti skrze využití potenciálu digitální revoluce pro kariérní růst účastníků i plnění jejich snů. Vedle krátkodobých i dlouhodobých kurzů, které učí základům programování, se Coding Bootcamp Praha snaží o vytvoření platformy pro účastníky a potenciální zaměstnavatele i objevování nových talentů pro svět programování.

Kde je program oceňován

Data4You Coding Bootcap Praha získal řadu mezinárodních ocenění. V rámci MIT Inclusive Innovation Challenge, což je celosvětová iniciativa pořádaná Massachusettským technologickým institutem (MIT), se Coding Bootcamp zařadil mezi tři nejlepší v kategorii  „Skills development“. Další ocenění Coding Bootcamp získal, kdy vyhrál prestižní cenu Evropské komise „European Digital Skills Award“, která oceňuje projekty zaměřené na rozvoj digitálních dovedností. O ocenění bojovalo 264 přihlášených kandidátů z celé EU, do finále jich Evropská komise vybrala 24. Coding Bootcamp Praha byl ve finále jediný český zástupce.