Jak se zapojit do Evropského týdne programování?

Autor: Josef Dašek Publikováno: 30. července 2020 30.07.2020

V následujícím článku se dozvíte, jak se zapojit do Evropského týdne programování (CodeWeek). Konkrétně, jak organizovat a registrovat akci pod CodeWeekem.

Jak se zapojit do Evropského týdne programování?

Nyní, když známe základní informace o Evropském týdnu programování (CodeWeek) z předchozího článku, je čas se naučit, jak organizovat a registrovat akci pod CodeWeekem. Tento proces jsme rozdělili do osmi jednoduchých kroků, kterými můžete dosáhnout spolehlivého výsledku.

1. Získejte potřebné informace

Pokud jste nováčkem v programování a v CodeWeeku, musíte se nejprve učit. Učení je celoživotní zkušenost, stejně jako programování. Na webu CodeWeek je k dispozici spousta zdrojů, včetně plánů lekcí a videonávodů, všechny dostupné ve 29 jazycích. Zde jsou některé, které by pro vás mohly být užitečné:

2. Vyberte své účastníky

Je důležité si uvědomit, že se může účastnit každý. Vše, co potřebujete, je skupina lidí, kteří se chtějí naučit něco nového, jako jsou vaši žáci nebo vaši kolegové, možná i přátelé nebo rodiče. Vaše volba! Pokud organizujete složitější činnost, je dobré zapojit další koordinátory, kteří vám pomohou s jejich realizací.

3. Vyberte správný formát

Činnost může být poměrně jednoduchá, např. realizace lekce ve třídě zahrnující inovativní nástroj nebo aplikaci, například hru se Scratchem. Může to být ale také mnohem složitější, například vývoj mobilní aplikace se spolužáky ze střední školy.

4. Vyberte místo konání

Nyní, když víte, jaký typ činnosti chcete zorganizovat, musíte najít vhodné místo. Můžete si vybrat učebnu, knihovnu nebo dokonce veřejný park, pokud máte připojení k internetu. Můžete také uspořádat zcela virtuální aktivitu a ke komunikaci se svou skupinou můžete použít nástroje jako Zoom nebo MS Teams.

5. Zajistěte přístup k potřebným nástrojům

Připravte si všechny učební materiály a zdroje, které byste mohli potřebovat. Doporučujeme používat open source materiály. Pokud organizujete rozsáhlou činnost, vždy je vhodné připravit si časový plán a sledovat své úkoly a jejich postupné plnění.

6. Přidejte svoji aktivitu na mapu

Zaregistrujte svou aktivitu na webu codeweek.eu Nezapomeňte přidat co nejvíce informací, aby ostatní lidé mohli vidět, co děláte. Tímto způsobem se můžete spojit s dalšími nadšenci programování a získat tipy od ostatních, kteří dříve podobné aktivity organizovali. Všechny aktivity jsou zobrazeny na naší interaktivní mapě.

7. Pozvěte své účastníky

Pozvěte své účastníky, podpořte je a motivujte, aby se během vaší akce učili. Jakmile vaše aktivita skončí, nahlaste ji na webu. Nyní jste připraveni stáhnout si certifikát o účasti. Můžete si také stáhnout certifikáty a přizpůsobit je všem účastníkům – buď prostřednictvím svého profilu, nebo informačního balíčku učitele.

8. Sdílejte své úspěchy

Nakonec se podělte o svůj úspěch se svou komunitou a motivujte ostatní, aby získali nové dovednosti a účastnili se Týdne programování. Sledujte naši facebookovou stránku Codeweek.cz nebo se připojte k naší LinkedInové edusíti zaměřené na digitální kompetence.