O kurzu

V první části webináře se seznámíme obecně s prostředím Minecraftu jako herní, budovatelskou i programátorskou platformou nejen pro děti. Dále se lektorka Eva Nečasová zabývá hlavně prostředím pro školy Minecraft Education Edition a o způsobu získání licence pro školy. V další části následuje představení jednotlivých nástrojů pro učitele v MEE. Na závěr jsou předvedeny ukázky využití platformy MEE v různých předmětech.

Odkazy:

Co se naučíte?
  • Seznámení se s prostředím Minecraft Education Edition
  • Představení nástrojů pro učitele
  • Ukázky zpracování témat v Minecraft Education Edition

Historie projektu

Projekt Učíme online vznikl na jaře 2020 jako komunitní aktivita neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s komunitou GUG.cz, GEG ČR, Microsoft Studentské Trenérské centrum, Microsoft Innovative Educator Experts, společnostmi Google ČR, Microsoft ČR a American Academy. Na jaře 2022 záštitu nad projektem převzal Národní pedagogický institut ČR, který dále rozvíjí webináře Učíme nanečisto.

Od počátku projektu se do něj zapojilo více než 700 dobrovolníků z různých oblastí a oborů.
Expertní dobrovolníci pomáhali školám zprovoznit online výuku, sbírali zkušenosti od učitelů a ředitelů a věnovali se individuánlím potřebám jednotlivých škol. Do aktivit našich dobrovolníků spadala i celková komunikace, kreativita, marketing a koordinace projektu.