O kurzu

Nejprve se dozvíte, co lektorku přimělo k tomu začít používat tuto aplikaci, poutavě vypráví o svém prvním setkání s OrgPad.
Po předvedení praktických rad a ukázek, jak pracovat, zadala lektorka účastníkům webináře samostatnou práci na téma „energie“, sama předvádí tvorbu Orgpage na toto téma. Jednotlivé práce účastníků představuje, nehledá chyby, ale ukazuje na nich tok myšlenek tvůrců a různé úhly pohledu na zadané téma.
V závěru kurzu ještě jednou zdůrazňuje rozdíl mezi myšlenkovou mapou a tvorbou v OrgPad a dává praktické rady, k čemu je dobrý, a kde se o něm můžete dozvědět víc.

Odkazy z webináře:

Co se naučíte?
  • Znalost nástroje, který stimuluje lidskou tvořivost ve všech oblastech každodenního života
  • Osvojíte si základní ovládání OrgPad
  • Seznámíte se s jeho funkcemi a možnostmi
  • Naleznete zde mnoho inspirace nejen pro výuku
  • Dozvíte se více o tom, jakým způsobem přemýšlíme
  • Získáte tipy, jak OrgPad využít v procesu učení nebo hledání řešení problémů


Historie projektu

Projekt Učíme online vznikl na jaře 2020 jako komunitní aktivita neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s komunitou GUG.cz, GEG ČR, Microsoft Studentské Trenérské centrum, Microsoft Innovative Educator Experts, společnostmi Google ČR, Microsoft ČR a American Academy. Na jaře 2022 záštitu nad projektem převzal Národní pedagogický institut ČR, který dále rozvíjí webináře Učíme nanečisto.

Od počátku projektu se do něj zapojilo více než 700 dobrovolníků z různých oblastí a oborů.
Expertní dobrovolníci pomáhali školám zprovoznit online výuku, sbírali zkušenosti od učitelů a ředitelů a věnovali se individuáním potřebám jednostlivých škol. Do aktivit našich dobrovolníků spadala i celková komunikace, kreativita, marketing a koordinace projektu.