Základní informace

Cílová skupina programu: ZŠ, SŠ
Webová stránka programu: https://www.jsns.cz/projekty/jeden-svet
Lze program realizovat online: Ano

Dodatečné informace

O programu:

Nabízíme program pro školy v rámci festivalu.

Každoročně na jaře tisíce žáků a studentů vyráží do kin na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Jeden svět přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv nebo nejrůznější sociální či environmentální témata.

Pro žáky a studenty  připravujeme speciální dopolední projekce, a to ve všech festivalových městech po celé České republice. Filmy vybíráme s ohledem na věk diváků. Mladší z nich se mohou těšit na kratší snímky z kategorie Jeden svět dětem, starším žákům a studentům středních škol je určena kategorie Jeden svět pro studentky a studenty.

Bohužel situace s koronavirovou epidemií nám nedovolila letošní festival Jeden svět a jeho školní projekce uskutečnit, tak jak je známe v kinech.

Proto jste měli možnost vybrané filmy z nabídky festivalového programu zhlédnout se svými žáky, alespoň online. Všechny filmy jsme navíc uzpůsobili do audiovizuálních lekcí a opatřili doprovodnými aktivitami a materiály. Dále jsme pro vás připravili dopolední streamované debaty se zajímavými hosty či tvůrci.