Nová série z dílny DSJP: přehledy digitálních dovedností a financování podle zemí

Autor: Laia Güell Paule, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 24. května 2023 24.05.2023

Od svého spuštění v květnu 2021 ušla Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa významný kus cesty k tomu, aby se stala ústředním centrem pro informace o digitálních dovednostech v Evropě a byla domovem evropské komunity digitálních dovedností a pracovních míst. Úspěšně jsme konsolidovali různé aktuality ze členských zemí, akce, příležitosti k odborné přípravě a výzkum v oblasti dovedností a digitálních kompetencí. Cesta však rozhodně nekončí.

Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa nyní spouští řadu informativních přehledů digitálních dovedností, které nabízejí cenné poznatky o digitálním prostředí v různých zemích. Zkontrolujte aktuální stav digitálních dovedností v jednotlivých členských státech, pročtěte si státní strategie v oblasti dovedností a digitalizace, vnitrostátní iniciativy a možnosti financování. Nová série vám nabídne vše, co potřebujete znát, abyste získali komplexní představu o digitálních dovednostech a dostupných finančních prostředcích v každé dotčené zemi.

Přehled digitálních dovedností

Seznamte se s nejnovějšími strategickými iniciativami a plány v oblasti digitálních dovedností v každé jednotlivé zemi. Tento oddíl nabízí cenný přehled o prostředí rozvoje digitálních dovedností, včetně informací o státních a vnitrostátních strategiích, jakož i o možnostech financování. Kromě toho poskytuje přehled o nástrojích pro oživení a odolnost, jejichž cílem je překlenout propast mezi dnešními a budoucími dovednostmi a podpořit souběžnou ekologickou a digitální transformaci.

Zajímá vás nejnovější informace o iniciativách a příležitostech souvisejících s digitálními dovednostmi v každé zemi? Díky nové sérii článků k jednotlivým zemím můžete zůstat v obraze ohledně nejnovějšího vývoje v oblasti digitalizace a získat inspiraci pro své budoucí aktivity, jejichž cílem je překonat nedostatek digitálních dovedností v Evropě.

Dostupné finanční prostředky

Druhá část série poskytuje informace o dostupných možnostech financování pro zvyšování kvalifikace a rekvalifikaci občanů, pracovní síly, vzdělávání a dokonce i odborníků na digitální oblast. Zahrnuje širokou škálu zdrojů financování, včetně nástrojů na podporu oživení a odolnosti a vnitrostátních programů financování. Ať už se jedná o jednotlivce, který usiluje o prohlubování dovedností, nebo o podnik usilující o digitální transformaci, nabízí tento oddíl cenné informace o finanční podpoře, která je k dispozici pro naplnění vašich digitálních cílů.

V článcích naleznete informace o hlavních finančních zdrojích pro zlepšení digitálních kompetencí lidí, podniků a organizací, které v každé zemi existují např. ve formě půjček, grantů či finančních nástrojů.

Co dalšího můžete očekávat? 

Podívejte se na naši hloubkovou analýzu plánů a klíčových opatření, které země přijímají na podporu základních a pokročilých digitálních dovedností: podívejte se, jak 20 zemí EU hodnotí index digitální ekonomiky a společnosti (DESI) a jeho rozměr lidského kapitálu.

Můžete tak sledovat, co váš členský stát dělá pro to, aby lidem pomohl získat základní digitální dovednosti, a navýšil počet odborníků pro oblast IKT s pokročilými kompetencemi.