Základní informace o organizaci

Status: Člen
Oblast vzdělávání a rozvoje: Umění a humanitní vědy dále nedefinované
Vzdělávání a výchova dále nedefinované
Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Přírodní vědy, matematika a statistika dále nedefinované
Typ člena/příznivce: Poskytovatel formálního vzdělávání a odborné přípravy
Veřejná instituce
Téma: Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Robotika, Virtuální realita, Rozšířená realita, Mikroelektronika, Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny

O organizaci

Městská knihovna Polička poskytuje mimo tradiční knihovnické a kulturní služby také prostor pro vzdělávací aktivity. Její Centrum technického vzdělávání Půda je učebnou pro vzdělávání potřebné pro 21. století.

Klade důraz na otevřenost a snadnou dostupnost pro širokou veřejnost, od dětí až po seniory. Na Půdě si můžete pohrát s nejrůznějšími roboty, naučit se programovat, sestavit si chytrý přístroj (IoT), vyrábět za pomocí 3D tiskáren nebo vypalovacího laseru, pozorovat krásy přírody pod mikroskopem, nebo si procvičit jazyky. Zaměřujeme se na celoživotní vzdělávání, především v oblasti STEAM.

Pořádáme také kurzy akreditované v rámci DVPP MŠMT, které jsou zaměřené na robotiku, výuku informatiky, základy programování (BBC micro:bit ve výuce), práci s 3D tiskem pro učitele.

Ze všeho nejvíc je však Půda Městské knihovny v Poličce otevřeným prostorem pro všechny, kteří chtějí bádat, setkávat se, poznávat a tvořit.

Související příklady dobré praxe