Základní informace o organizaci

Status: Není členem
Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Typ člena/příznivce: Veřejná instituce
Téma: Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Big Data, Blockchain, Robotika, Rozšířená realita, Virtuální realita, Vysoce výkonná výpočetní technika, Strojové učení, Cloud computing, 5G, Telekomunikace, Wi-fi, Kvantová výpočetní technika, Software, Vývoj mobilních aplikací, Vývoj webových stránek, Mikroelektronika, Digitální dovednosti
Geografický rozsah: Řecko
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny

O organizaci

Ministerstvo pro digitální správu je příslušným orgánem pro digitální transformaci řeckého hospodářství. Ministerstvo podporuje bezpečnost telekomunikací a digitálních informací. Podporuje rovněž výzkum a vývoj v oblasti digitálních technologií a podporuje špičkové technologie, jako je umělá inteligence, data velkého objemu, vysoce výkonná výpočetní technika a cloud computing. Cílem tohoto orgánu je poprvé spojit všechny kritické IT a telekomunikační struktury související s poskytováním elektronických služeb občanům a širší digitální transformací země.

Jedním z hlavních cílů MoDG je plánovat a provádět veřejné politiky na podporu digitálních kompetencí občanů bez diskriminace na základě věku, pohlaví, společnosti a vzdělávání. Všechny druhy iniciativ, které MoDG zahajuje, jsou zaměřeny na občany, podnikatele, zaměstnance, odborníky na informační a komunikační technologie atd. Její jednotná struktura na provozní úrovni umožňuje napravit roztříštěnost oddělení a systémů, která ovlivňuje kvalitu a náklady poskytovaných služeb. Neustálá a nepřetržitá spolupráce mezi ministerstvy a agenturami jako účel tohoto ministerstva je právě interoperabilita na všech úrovních.

Generální sekretariát pro digitální správu a zjednodušení postupů je základní součástí ministerstva pro digitální správu a odpovídá za organizaci a fungování řecké národní koalice na vnitrostátní, evropské a mezinárodní úrovni.

Související strategie