Základní informace o organizaci

Status: Partner
Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Typ člena/příznivce: Podnikání/průmysl
Téma: Telekomunikace, Digitální dovednosti, Wi-fi, 5G, Robotika, Rozšířená realita, Virtuální realita, Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Vývoj mobilních aplikací
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny

O organizaci

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,3 milionu zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu, provozuje již více než 600 5G vysílačů a svou sítí páté generace pokrývá 25 % obyvatel ČR. Jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi. Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.

Magenta Experience Center

S Magenta Experience Center vyrostl unikátní vzdělávací prostor s neomezenými možnostmi. Místo je domovem různých workshopů, přednášek a kurzů, které překonávají bariéry digitálního a technologického světa. Zaměřuje se na inspiraci, vzdělávání, zábavu a networking. Jeho hlavním úkolem je pomoci s digitální gramotností v České republice. Zaměřujeme se na cílové skupiny a sociální problematiku.

Centrum je rozděleno do 7 zón: Tuning stage – svět mobilního příslušenství, Co-working Café – kavárna uzpůsobená pro práci na počítači, Co-working Kitchen – zóna s kuchyní plnou chytrých spotřebičů, Podcast studio – profesionální podcastové studio včetně obsluhy, Gaming – herní zóna vybavená konzolemi XBox, Magenta home – interaktivní ukázka chytré domácnosti a Easy Edu – prostor pro workshopy, přednášky, inspirativní setkání, školení a vzdělávací programy pro děti i seniory. Prostor je vybavený audiovizuální technikou, která umožňuje online streamy, hybridní eventy i odbavení videoprodukce.

Více informací o společnosti najdete na https://magentaexperience.cz/.

Související příklady dobré praxe