Týdenní hlášení #38 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 05. řijna 2021.

Týdenní hlášení v úterý?
Ano, výpadek Facebooku postihl i nás, a tak týdenní hlášení s číslem 38. přinášíme až dnes. Tentokrát je zaměřené na digitální občanství.
  • Zkoušeli jste již volební kalkulačku, abyste zjistili, koho již za 5 dní volit? Nebo jste si nechali od lékaře napsat elektronickou neschopenku či nahlížíte do elektronických žákovských knížek a platíte přes internetové bankovnictví? To vše je využití digitálních technologií v každodenní praxi. A jak ji využívají vaše děti či studenti? Podívejte se na nový článek!
  • Znáte aplikace Gather.Town, Kumospace či Topia? Jsou velkými pomocníky nejen pro online vzdělávání, ale i pro vytváření důležitých sociálních vazeb. Velmi pěkný článek s přehledem mnoha těchto aplikací a informací o jejich využití najedete tady.
  • Podívejte se také na záznam webináře od Učíme online, kde se dozvíte, jak jde vzdělávat na dálku a bezpečně prostřednictvím technologií.
  • V některých zemích se již vůbec nepoužívají fyzické občanské průkazy, vše máte online. Řekli byste, že se v tomto případě mluví o digitálním občanství? Omyl! Podívejte se na článek od European Commission.
  • A určitě se podívejte i na článek o deklaraci digitálního občanství, který jsme loni sdíleli na našem webu.Máte nějaké vlastní aktivity zaměřené na digitální občanství?