Týdenní hlášení #43 2021

Opis týdenního hlášení z FB DigiKoalice školám ze dne 08. listopadu 2021.

Přejeme vám hezké pondělí s Týdenním hlášením 43!
 •  Umíte si představit, jak vypadá opravdový kybernetický útok? Co je třeba v jeho případě udělat a jak se mu efektivně bránit? To si mohli vyzkoušet žáci středních škol v SPŠ a SOŠ Dvůr Králové nad Labem. Souběžně s tím se odehrála i konference Czech Cybertron 2021. Zajímá vás, jak to probíhalo? Přejděte rovnou na článek na našem webu.
 • Nestihli jste Počítač ve škole – celostátní konferenci a zajímá vás, jak akce proběhla? Nebo si chcete připomenout pasáže, které vás zaujaly? Všechny přednášky z 1. dne konference naleznete zde.
  Za nás doporučujeme přednášku O digitálním vzdělávání pohledem (nejen) Metodického portálu od našeho tajemníka Petra Naskeho nebo Informační systémy v novém RVP od ambasadora Codeweek.cz Daniela Lessnera.
 • Už máte svou tiskárnu od Prusa Research 3D printers? Zapojte 3D tisk do výuky a získejte ji zdarma! Průša pro školy vám pomůže po technické i didaktické stránce. Nabízí mimo jiné i
  ▫️ Poradenství od expertů na 3D tisk
  ▫️ Školení na míru pro učitele
  ▫️ Dedikovanou technickou podporu pro školy
  Více na www.proskoly.prusa3d.cz
 •  A nakonec pro vás máme tip, jak rozvíjet u žáků digitální gramotnost zábavnou formou! Zkuste s nimi třeba tvorbu digitálního rodokmenu. 📜 Všechny informace naleznete v tomto článku.