Základní informace o iniciativě

Oblast vzdělávání a rozvoje: Všeobecné programy a kvalifikace dále nedefinované
Téma: Digitální dovednosti
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní, Střední
Druh iniciativy: Regionální iniciativa

O iniciativě

IT i pro malé školy. Pomoc malotřídkám.

Na malé školy se často zapomíná a je to škoda. Sami vídáme mnoho skvělých ukázek inovativního přístupu ve vzdělávání právě v těchto školách, a tak jsem se vám rozhodli pomoci ještě více. Ať jste připraveni na téměř cokoliv – od distanční výuky, využívání IT ve vzdělávání, zabezpečení a zefektivnění vašeho pracovního prostředí až po proškolení vašich kantorů a to zcela zdarma.

A co konkrétně se už v rámci projektu pomoci malotřídkám povedlo?

  • Vznikl web projektu na adrese malotridky.eu, kde mají možnost školy požádat o pomoc v různých oblastí (nasazení technologií pro distanční výuku, pomoc s licencováním, výběrem hardwaru do škol apod.).
  • Do projektu se přihlásilo přes 300 malotřídek, kterým jsme společně pomohli se zavedením a následným proškolením Teamsů a celých Office 365.
  • V rámci projektu byly pak uskutečněny dva webináře, jeden cílený na koncové uživatele v malotřídkách, druhý na administrátory/správce Office 365 v malotřídkách. Oba webináře jsou pak dostupné na webu projektu.
  • V rámci nasazení Office 365 pak následně i tyto nejmenší školy mají nárok na garantovanou technickou podporu v rámci Office 365.

A kolik malotřídek se už do projektu zapojilo? To vidíte na mapě níže.