Základní informace o akci

Datum a čas konání: 31. 10. 2022 8:00 - 06. 11. 2022 23:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: Czech Digital Week
Zapojené organizace: Úřad vlády České republiky
Google Czech Republic, s. r. o.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Národní pedagogický institut České republiky
Hospodářská komora České republiky
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Odborník na digitální technologie
Pokročilá
Střední
Základní
Téma: Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost, Internet věcí, Big Data, Blockchain, Robotika, Digitální dovednosti, Mikroelektronika, Vývoj webových stránek, Vývoj mobilních aplikací, Software, Kvantová výpočetní technika, Wi-fi, Telekomunikace, 5G, Cloud computing, Strojové učení, Vysoce výkonná výpočetní technika, Virtuální realita, Rozšířená realita
Jazyk: Čeština
Angličtina

O akci

Digitalizace v hlavní roli. V online i offline světě. Jeden týden našlapaný rozmanitými akcemi a tématy, co hýbou Evropou i celým světem. Jeden týden věnovaný kybernetické bezpečnosti, příležitostem i limitům nových technologií, budoucnosti internetu či digitálnímu vzdělávání. Jeden týden odborných debat, nápaditých vizí soukromého a státního sektoru a zapojení veřejnosti do dění. Nejen o tom bude Czech Digital Week.


Akce probíhá v Česku poprvé. A to pod záštitou českého předsednictví v Radě Evropské unie a vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše. Vše za spolupráce organizátorů jednotlivých událostí. Czech Digital Week odráží české priority v rámci Evropské unie. Vrcholem bude unikátní konference EU Secure and Innovative Digital Future (3 – 4. listopadu 2022), která je zároveň jednou z klíčových událostí českého předsednictví. 


Czech Digital Week jasně dokazuje, že digitalizace je svět, kde se pořád něco děje. A je jedno, jestli jste ze státní správy nebo z byznysu. Naopak často to jde vše ruku v ruce. A ta spolupráce mezi firmami a státem je zcela zásadní,” uvádí místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš a dodává: “Chceme touto akcí jasně ukázat, že digitální transformace není jen něco, o čem se jen mluví. Naše společnost skutečně prochází zásadní změnou a je potřeba držet krok s vývojem a hledět kupředu.”


Pořadatel

Úřad vlády ČR